web tracking
Kontakt:+372 636 3895
 • Meie ajalugu

  1957 – Selecta – kaubamärk sünnib Śveitsis ja kinnitab kindlalt kanda kodumaisel turul.

  1961 – Eraisikud asutavad Soomes OY Vendco Canteen AB, kes esimesena Soomes alustab tegevust kohviautomaatidega seotud teenuste pakkumisega.

  1977 – OY Vendco Canteen AB nimi muudetakse OY Vendco AB-ks.

  1988 – Vendco sai osaks Hartwallist.

  1992 – Hartwall asutab tütarfirma Eestisse – Hartek OÜ.

  1995 – Vendco ostab Hartwallilt tütarfirmad Baltikumis, sealhulgas Eestis.

  1996 – Euroopa suurim müügiautomaatide teenuseid pakkuv Selecta ostab Vendco.

  1997 – Selecta aktsiad noteeritakse Śveitsi börsil. Hartek OÜ nimetatakse ümber Selecta Estonia OÜ-ks.

  2001 – Selecta Grupist saab osa maailma juhtivast catering-ala kontsernist Compass Group. Selecta Eesti toob turule uued kontseptsioonid ja aktiivselt laiendab oma tegevust, olles kiireima kasvuga ettevõte tegevusalal.

  2002 – Selecta Eesti kiire kasv jätkub, turule tuuakse uued kontseptsioonid – täisteenindusel kuumajoogi- ja kioskiautomaadid poolavalikes ja avalikes kohtades, võrreldeldes 2001 aastaga müügikohtade arv kõikide kontseptsioonide lõikes kahekordistub.

  2005 – Selecta Eesti kiire kasv jätkub, võrreldeldes 2002 aastaga müügikohtade arv kõikide kontseptsioonide lõikes rohkem kui kolmekordistub.

  2007 – Selecta Grupi enamusosanikuks saab Allianz Capital Partners. Käivitub projekt Selecta 2010, mis peab tagama Selecta turuliidri positsiooni kindlustamise Euroopa turul. Peamisteks märksõnadeks on – maitse, turuosa kasv ja efektiivsus.

  2009 – Langustendentsid maailmamajanduses ei ole jätnud puudutamata ka Selectat. Viinud läbi vajalikud muudatused oleme saavutanud stabiilsuse ja oleme endiselt kindel koostööpartner meie klientidele ja meie teenuseid kasutatavatele tarbijatele.

  2013 - Selecta relansserib oma kohvisarja miofino. Nüüd on tootevalik laiem ja koondunud ühtsesse, kauni disainiga pakenditesse.

  2014 - Selecta võtab Eestis kasutusse oma arendusosakonna ja maailma suurima kohviautomaatide tootjaga Necta&Wittenborg koostöös valminud kaasaegsed kohviautomaadid Ferrara ja Lioni. Nende masinate väljatöötamisel on arvestatud Selecta klientide kõigi vajadustega.

  2015 - KKR, juhtiv globaalne investeerimisfirma , võttis üle enamusosaluse Selecta Grupis  ACP -lt (Alliaqnce Capital Partners). KKR eesmärk on jätkuvalt tugevdada Selecta osa Euroopa müügiautomaatide -ja kohviteenuse turul.